[100% OFF] Tasarımcı Mantığı ile SOLIDWORKS Eğitimi

Deal Score0
Deal Score0

What you Will learn ?

 • SOLIDWORKS programının hemen hemen her modülünü öğreneceksiniz.
 • SOLIDWORKS içerisinde 2 boyutlu çizimler ve 3 boyutlu katı modellemeler yapmayı öğreneceksiniz.
 • Montaj ve teknik resimlerin nasıl oluşturulacağını öğreneceksiniz.
 • Çeşitli endüstriyel mekanizma tasarımları yapmayı öğreneceksiniz.
 • Parça Tasarımı kavramının ne olduğunu öğreneceksiniz.
 • SOLIDWORKS ile bol bol örnek yapma fırsatı bulacaksınız.
 • Bu eğitimle beraber çeşitli mekanizma simülasyonları ve analizleri yapmayı öğreneceksiniz.
 • Aynı zamanda da gelen istekler doğrultusunda bu eğitime eklenecek olan farklı farklı modülleri tanıma fırsatı yakalayacaksınız.
 • Yüzey modelleme ile ilgili çeşitli uygulamalar öğreneceksiniz.
 • Çeşitli makinelerin ve mekanizmaların analizini göreceksiniz.
 • Endüstride önemli olan bazı ek bilgileri öğreneceksiniz.
 • Çeşitli CAD programları ile ilgili bazı tasarım inceliklerini öğreneceksiniz.
 • Sadece SOLIDWORKS programıyla ilgili değil hemen hemen çoğu tasarım programı hakkında önemli bilgiler edineceksiniz.
 • Sac Tasarımı hakkında önemli bilgiler edineceksiniz.
 • Konstrüksiyon tasarımları yapabileceksiniz.
 • Toleranslandırma kavramını öğreneceksiniz.

Course Description

SOLIDWORKS, Fransız havacılık şirketi Dassault Aviation’a ait olan Dassault Systemes tarafından geliştirilen bir CAD (Computer Aided Design), yani Bilgisayar Destekli Tasarım programıdır. Aynı şirket aynı zamanda dünyanın en iyi tasarım programlarından olan CATIA programının da geliştiricisidir. SOLIDWORKS, kullanıcıya içerisinde birçok sektöre hitap eden çözümler sunar. Aynı zamanda program oldukça basit ve pratiktir. Programın arayüzü de oldukça kullanıcı dostudur. Bu yüzden öğrenilmesi en kolay olan programlardandır.

Özellikle ülkemizde en çok tercih edilen programların başında gelir. Bunun birinci nedeni SOLIDWORKS programının lisansının diğer programlara göre daha az maliyetli olmasıdır. İkinci nedeni ise programın Türkçe dil desteğinin olmasıdır. Diğer nedenler de programın ülkemizdeki distribütör desteği ve kullanım kolaylığıdır. Ülkemizin büyük bölümünde küçük ve orta ölçekli işletmeler tarafından kullanılır. Makine, Kalıpçılık, Çelik Konstrüksiyon, Tarım ve Isı Sanayi gibi sektörlerde sıkça kullanılır. Daha büyük yani Otomotiv, Havacılık ve Savunma Sanayi gibi sektörlerde CATIA ve Siemens NX gibi modül olarak daha güçlü ve daha üst düzey programlar kullanılır. Ayrıca SOLIDWORKS ülkemizde Mühendislik Fakültelerinde en çok ders olarak gösterilen Bilgisayar Destekli Tasarım programıdır.

Modül olarak sektörel modüllere sahip olması ile birlikte kullanıcıya büyük bir kolaylık sağlar. İçerisinde Sac Metal, Çelik Konstrüksiyon, Kalıp Araçları, Composer, PLM gibi modüllerin bulunması ve bu modüllerin SOLIDWORKS içerisinde imalata yönelik kullanımının pratik olması Tasarım alanına ilgi duyanlar için önemli bir etken oluşturmaktadır. Bu yüzden ilk kez CAD mantığını öğrenecek bireyler için en uygun program SOLIDWORKS programıdır. Öncelikle CAD mantığını SOLIDWORKS programında oturtmak, programlarda ileri seviye çalışmalar yapabilmek için çok önemlidir.

Bu eğitimimizde SOLIDWORKS programını sıfırdan ele alacağız. İşleyeceklerimiz 2D Çizim Ortamı, Parça Tasarımı, Montaj, Teknik Resim, Sac Metal, Çelik Konstrüksiyon, Yüzey Tasarımı, Kalıp Tasarımları, Toleranslandırma, Tesisatlandırma, Animasyon, Yapısal Analiz gibi modüllerdir. Bu modüllerin en ince ayrıntısına kadar birlikte bakıyor olacağız. Her modülden sonra da bolca örnek alıştırmalar yapıyor olacağız. Ayrıca eğitimlerimize daha detaylı örnek uygulamalar ilerleyen zamanlarda ekliyor olacağız. Sıfırdan Makine Tasarımları, Makine Montajları, Makine Analizleri gibi kısımlar eğitimlerimizde ilerleyen zamanlarda olacaktır. Bununla birlikte eğitimlerimizi her ay güncelleyeceğiz. Yani dinamik bir eğitim oluşturmaya çalışacağız.

Aynı zamanda da eğitimimiz içerisinde çeşitli Makine Tasarımları Analizi ve çeşitli Endüstriyel Uygulamalar yapılacaktır. Böylece özellikle Mühendislik Fakültelerinde okuyan öğrenciler endüstriyi yakından tanıma fırsatı yakalayacaklar.

Bu eğitimimiz, SOLIDWORKS programının önemli modüllerine sıfırdan başlayan ve ileri seviyeye kadar çıkan bir eğitim olacaktır. Eğitimimiz gelen istekler doğrultusunda da her zaman güncel tutulmaya da çalışılacaktır. Aynı zamanda da tüm sorularınızı eğitimi izlerken anında sorabilirsiniz ve 24 saat içerisinde sorularınıza yanıt almış olacaksınız. Eğer SOLIDWORKS ile ilgiliyseniz ve aynı zamanda da Makine, Kalıp ve Isı Sanayi gibi önemli sektörlere ilgi duyuyorsanız SOLIDWORKS Sektörel Eğitimi tam size göre bir eğitim olacaktır. Herkese şimdiden iyi bir eğitim geçirmesi dileğiyle, herkese başarılar.

Course Requirements

 • Eğitim için herhangi bir ön gereksinim yoktur. Tasarım, Mühendislik ve Analiz alanlarına ilgi duyan herkes bu eğitime katılabilir.

Coupon Code : YENI_KURS

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Logo
Enable registration in settings - general